« Bank samochodowy – sp… | Strona domowa |

Jak wybierać oferty kredytów gotówkowych?

poniedziałek, 18 listopad 2019 at 2:22 pm.

Wiele osób zainteresowanych zaciągnięciem kredytu gotówkowego może zastanawiać się nad tym, w jaki sposób dokonać selekcji oraz wyboru dostępnych na rynku propozycji, których jest przecież całkiem sporo, z pomocą przychodzi ranking na przykład na PortalBankowy.info. Do tej sprawy można podejść na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dokonanie wstępnego przeglądu ofert i odrzucenie na starcie tych, które wydają się niedopasowane do naszych oczekiwań. Później natomiast przeprowadza się szczegółową analizę tych propozycji, które określiliśmy jako interesujące. W ten sposób może jednak okazać się, że coś przeoczymy. Drugą metodą jest tutaj natomiast zebranie wszystkich opcji dostępnych na rynku i wnikliwe zbadanie wszystkich ich parametrów. Taka analiza może być jednak bardzo czasochłonna. Wybór podejścia do sprawy zależy od nas samych. Dobrze jest tutaj wziąć pod uwagę okoliczności towarzyszące – czasem zdarzają się sytuacje naglące, a niekiedy mamy do dyspozycji dużo czasu. Niemniej jednak pamiętać należy, że w kwestiach finansowych nie można stawiać na pośpiech – trzeba dać sobie czas do namysłu, gdyż tego rodzaju decyzję są bardzo poważne.

Z pewnością ważnym kryterium przy wyborze ofert kredytów gotówkowych są ich parametry. Należy zwrócić tutaj uwagę na takie elementy jak chociażby:

  • oprocentowanie kredytu gotówkowego
  • koszty dodatkowe dotyczące kredytu gotówkowego
  • okres kredytowania

To, oczywiście, nie wszystkie czynniki, jakie trzeba wziąć pod uwagę w swoim procesie decyzyjnym, niemniej jednak powyższe kwestie niewątpliwie uznać można za bardzo istotne. Niejednokrotnie osoby zainteresowane wzięciem kredytu gotówkowego patrzą jedynie na oprocentowanie zobowiązania. Tymczasem jest to duży błąd, ponieważ koszty dodatkowe potrafią być nieraz dosyć wysokie. Istotne jest zatem to, jak prezentują się całkowite koszty kredytu. Często można napotkać w komunikatach związanych z tego rodzaju propozycjami wskaźnik RRSO, który ma za zadanie obrazować wspomnianą kwestię. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że Rzeczywista Stopa Oprocentowania wyliczana jest na podstawie reprezentatywnego przykładu. Jest to zatem jedynie informacja o charakterze poglądowym, która w naszym konkretnym przypadku może przedstawiać się zupełnie inaczej. Okres kredytowania jest natomiast związany z tym, jak długo będziemy związani umową z bankiem z tytułu naszego zadłużenia. Niektórzy preferują krótkoterminowe zobowiązania, nawet jeżeli łączą się one przez to z wyższą ratą. Inni natomiast zdecydowanie wolą rozłożyć spłatę zadłużenia na długi czas. Trzeba jednak mieć tutaj na uwadze, że czym dłużej trwa proces spłaty, tym więcej odsetek zostanie w sumie naliczone z tego tytułu. Musimy zatem dokładnie zastanowić się nad tym, jakie rozwiązanie w naszym przypadku może się sprawdzić. Jednocześnie nie możemy zapominać o kwestiach związanych z naszym budżetem. Nasza sytuacja finansowa musi być na tyle stabilna i dopasowana do okoliczności, aby pozwalać nam na zaciąganie zobowiązań i ich późniejszą spłatę w wyznaczonych terminach. Nie można zaciągać długów, które są ponad nasze siły. Brak rozsądku i lekkomyślność w kwestiach finansowych może mieć poważne konsekwencje, dlatego trzeba wnikliwie zbadać takie zagadnienia, jak, na przykład, nasze zarobki oraz wydatki. Musimy być także przygotowani na wszelkie nieprzewidziane okoliczności, jakie mogą zaistnieć w okresie kredytowania i mieć wpływ na nasze możliwości finansowe. Planowanie budżetu musi na wszelki wypadek uwzględniać pewien zapas środków, które będzie można wykorzystać.

Brak komentarzy(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)
Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.