« Chwilówka – na czym w… | Strona domowa | Dbaj o zdolność kredy… »

Kredyt na używany samochód

środa, 15 kwiecień 2020 at 12:47 pm.

Jeśli zdecydowaliśmy, że chcemy kupić nowy samochód na kredyt powinniśmy przy jego wyborze zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Poniżej opisujemy je dokładnie. Zapraszamy do lektury.

Różnice pomiędzy kredytem na samochód używany, a kredytem gotówkowym

Możemy wyróżnić następujące różnice pomiędzy tymi dwoma kredytami:

- kredyt samochodowy łatwiej uzyskać, ponieważ nowo nabyty pojazd jest automatycznie zabezpieczeniem zaciągniętego kredytu,

- z racji zabezpieczenia w postaci pojazdu mechanicznego kredyt posiada niższe oprocentowanie,

- pojazd kupiony przy pomocy kredytu samochodowego musi dodatkowo posiadać polisę AC.

Niemniej jednak nie można pominąć faktu, że kredyt samochodowy uzyskamy tylko i wyłącznie na stosunkowo młode roczniki pojazdów. Limit rocznikowy każdy bank ustala indywidualnie.

Który bank udziela kredytu samochodowego?

Kredyty samochodowe są jednym z podstawowych produktów bankowych. Dlatego o taki kredyt możemy ubiegać się praktycznie w każdej instytucji finansowej. Jednocześnie oznacza to, że ofert tego typu na rynku jest sporo i banki konkurują między sobą oferując coraz to bardziej korzystne kredyty samochodowe. Chcąc kupić samochód na raty należy złożyć wniosek o kredyt samochodowy w kilku bankach np., mBank czy Getin Bank. Aby oferta kredytu samochodowego była jak najbardziej korzystna dla kredytobiorcy musi on dotrzeć do najkorzystniejszej oferty. Charakteryzuje się ona niskimi kosztami całkowitymi i niskim oprocentowaniem.

Na co zwracać uwagę biorąc kredyt samochodowy?

Przede wszystkim przyszły kredytobiorca powinien szczególną uwagę zwrócić na oprocentowanie kredytu. Jednak to jedna z wielu rzeczy, którą należy mieć na uwadze. Kolejną istotną rzeczą podczas wyboru kredytu samochodowego jest RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględnia odsetki i wszelkie koszty pozaodsetkowe. Mówiąc najprościej określa ile rzeczywiście pieniędzy oddamy bankowi. Chcąc wybrać najlepszą ofertę kredytu samochodowego warto porównać kilka ofert banków, dzięki temu będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę, która idealnie będzie odpowiadać naszym aktualnym oczekiwaniom – zwłaszcza pod względem wysokości uzyskanego kredytu samochodowego.