« Warunki i wymagania p… | Strona domowa |

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

poniedziałek, 11 styczeń 2021 at 12:05 pm.

Myślisz o zaciągnięciu kredytu gotówkowego i chcesz do maksimum zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji? Oto kilka rad, które Ci w tym pomogą.

Zacznijmy od tego, kto może dostać kredy? Pierwszym warunkiem jest posiadanie zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa, to nic innego, jak zdolność do spłaty kredytu (kapitału i odsetek) w terminie, który określa umowa. Drugim czynnikiem, który brany jest pod uwagę przez banki jest nasza wiarygodność kredytowa. Jest to historia spłaty zaciąganych przez nas do tej pory zobowiązań. Bank sprawdzi, czy do tej pory regulowaliśmy w terminie nasze zobowiązania i ile wynosi suma naszych zadłużeń obecnie. Jeśli wszystkie zobowiązania spłacaliśmy w terminie i nie mamy na swoim koncie opóźnień, wtedy istnieje spora szansa na to, że bank udzieli nam kredytu. A na pewno będzie to dla banku informacja, że jesteśmy wiarygodnym klientem, któremu można zaufać. Swoją historię kredytową możemy sprawdzić w Biurze Informacji Kredytowej, za opłatą możemy pobrać bezpłatny raport.

Co jeszcze musimy zrobić, by otrzymać kredyt? Przede wszystkim skompletować niezbędne dokumenty. Jest to przede wszystkim dokument potwierdzający naszą tożsamość czyli dowód osobisty lub paszport. To właśnie na jego podstawie bank zweryfikuje nasze dane, wiek i narodowość. W formularzu kredytowym będziemy musieli wpisać dane zgodne z tymi, które znajdują się w dokumencie. Nieodzowne jest również zaświadczenie o dochodach, czyli informacja o wysokości osiąganych przez nas dochodów. To właśnie informacja o osiąganych przez nas dochodach będzie podstawą do ocenienie naszej zdolności kredytowej. Zaświadczenie takie możemy uzyskać od pracodawcy. W przypadku bycia rencistą lub emerytem powinniśmy przedstawić ostatni odcinek renty lub emerytury. Czasami bank może poprosić nas również o dodatkowe potwierdzenie uzyskiwanych dochodów poprzez przedstawienie wyciągu z konta z ostatnich trzech miesięcy. W ten sposób chce się upewnić, że jesteśmy stabilnym finansowo klientem.

W tym miejscu może pojawić się pytanie o to, ile powinniśmy zarabiać, żeby ubiegać się o kredyt? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Tak naprawdę każdy bank samodzielnie ustala warunki udzielania kredytów. Zdolność do spłaty zobowiązania jest z kolei oceniana indywidualnie. Najważniejsze kryterium to jednak odpowiednia zdolność kredytowa. Tak naprawdę oznacza to więc, że jeśli jeden bank nam odmówi, zawsze możemy spróbować złożyć wniosek w innym.