« Przykładowe linkowisk… | Strona domowa | Najlepsza lokata dla … »

Kredyt samochodowy czy gotówkowy

czwartek, 30 sierpień 2018 at 08:31 am.

Samochód jest dla wielu osób bardzo ważnym a w ręcz niezbędnym narzędziem w codziennym życiu. Niestety kupno czegoś co spełni wszystkie nasze oczekiwania z pewnością nbędzie dla nas dość dużym wydatkiem , który z pewnością przerośnie nasze możliwości. W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia pierwsze to kupno czegoś tańszego co nie do końca spełni nasze oczekiwania i marzenia ale sprawi że nie popadniemy w długi na lata. Drygą możliwością będzie zastanowienie się nad zdobyciem odpowiedniego finansowania tego zakupu, a ściślej rzecz ujmując nad kredytem. Obecnie możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś co spełni jego oczekiwania. Każdy bank jest w stanie zaoferować nam kilka produktów. Możemy wybierać pomiędzy kredytem z zabezpieczeniem bądź też bez zabezpieczenia, wcześniej jednak warto dowiedzieć się jakie są wady i zalety takich rozwiązań, a przeczytasz o nich na przegladkredytow.eu.

Kredyt samochodowy

Jak sama nazwa wskazuje ten rodzaj kredytu jest kredytem celowym pozwalającym na zdobycie pieniędzy i przeznaczenie ich wyłącznie na zakup samochodu. Pomimo swojej nazwy zakres kredytu jest znacznie szerszy i umożliwia nam nie tylko kupno auta ale również jakiegokolwiek innego pojazdu silnikowego począwszy od motocykla aż po motorówkę. Takiego kredytu nie możemy jednak zaciągnąć na więcej niż dziesięć lat. Zaletą tego kredytu jest również elastyczność pożyczanej kwoty dzięki czemu możemy sfinalizować zakup każdego samochodu. Kredyt ten charakteryzuje się również szeregiem zabezpieczeń jakie stosują banki. Najczęściej jest to depozyt karty pojazdu, zestaw rejestrowy czy cesja polisy AC.

Kredyt gotówkowy

Ten rodzaj kredytu może okazać się bardzo korzystny przy kupnie nieco tańszych samochodów. Kredyt ten zaciągany jest na dowolny cel, banki nie interesują się tym na co zamierzamy go przeznaczyć i pożyczone pieniądze możemy wykorzystać na cokolwiek chcemy. Kredyt gotówkowy charakteryzuje się również dość dużą elastycznością jeżeli chodzi o sposób oraz warunki spłaty tego zadłużenia. Przy udzielaniu kredytu gotówkowego bank dogłębnie sprawdza naszą zdolność kredytową i jeżeli nie będziemy jej posiadać nie udzieli nam kredytu. Bądź też z uwagi na mała zdolność zaproponuje nam niższy kredyt który nie będzie wystarczający aby zaspokoić nasze potrzeby.

Kredyt samochodowy czy gotówkowy

Pamiętajmy że najlepszym czasem na kupno samochodu jest początek roku. Wtedy możemy liczyć na zniżki udogodnienia oraz promocje. A zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego kredytu warto zapoznać się szczegółowo z jego warunkami. Zarówno kredyt samochodowy jak i kredyt gotówkowy posiada wady i zalety. Decydując się na kredyt samochodowy możemy liczyć na niższe oprocentowanie. Kredyt ten posiada dodatkowe zabezpieczenie i dzięki temu banki mogą pozwolić obie na niższe oprocentowanie. W przypadku kredytu gotówkowego zdecydowanie prostsza jest cała procedura, nie musimy przechodzić przez skomplikowane formalności i możemy otrzymać go w krótszym czasie.