« Pożyczka? Na każdy pr… | Strona domowa | Czego może spodziewać… »

Czy kredyt gotówkowy jest lepszy od karty kredytowej?

czwartek, 30 listopad 2017 at 12:08 pm. Użyte znaczniki: , , , , , , ,

Kredytowanie potrzeb gospodarstwa domowego jest coraz popularniejsze. Przy niskich stopach procentowych w gospodarce praktycznie nie opłaca się długoterminowo oszczędzać, ale przy średniej zdolności kredytowej po prostu korzystać z atrakcyjnych form zadłużenia krótkoterminowego. Co wybrać najlepiej w kwestiach kredytowania potrzeb? Czy kredyt gotówkowy, a może popularną kartę kredytową?

Karta kredytowa – główny potencjał dla użytkownika

Karta kredytowa może, ale nie musi zostać powiązana ze standardowym rachunkiem osobistym w banku detalicznym. Karta kredytowa przy terminowej spłacie nie generuje żadnego dodatkowego oprocentowania. Po prostu spłacasz założony limit i masz spokój z odsetkami. Karta kredytowa to jednak najdroższa forma zadłużenia spotykana na rynku, a zatem automatycznie kredyt gotówkowy wygrywa kosztami regulowania zobowiązania. Karta kredytowa przydaje się szczególnie przy zakupie produktów luksusowych lub niektórych usług przez internet. Niestety za kartę kredytową się płaci. Jeżeli korzystasz z niej stosunkowo rzadko tak naprawdę nie warto się angażować w podobne umowy.

Kredyt gotówkowy w porównaniu do karty kredytowej

Aktualnie kredyt gotówkowy jest bardzo łatwo dostępny przez serwisy pożyczek internetowych. Wiarygodność w firmie pożyczkowej potwierdzasz jednorazowo. Na początku współpracy otrzymujesz niewielki limit na poziomie 500 – 1000 złotych, a po spłacie chwilówki otrzymujesz stopniowo coraz większe możliwości kredytowania potrzeb. To uczciwa praktyka, która ogranicza przede wszystkim ryzyko ze strony kredytodawcy. Karta kredytowa jest droższa od kredytu gotówkowego. Przy kredycie gotówkowym ponosisz tylko koszty oprocentowania, a nie dodatkowych opłat rocznych. Wielkość kredytu gotówkowego zależy głównie od zdolności kredytowej gospodarstwa domowego. Jeżeli dobrze zarządzasz zdolnością kredytową jesteś w stanie zaciągnąć kredyt gotówkowy na naprawdę niezłych warunkach. Kredyt gotówkowy stanowi alternatywę dla długoterminowego oszczędzania. To szybki ratunek przy niespodziewanych wydatkach.

Zarządzanie kredytem w budżecie domowym

Karta kredytowa i kredyt gotówkowy to bardzo zbliżone pod względem użyteczności instrumenty zadłużeniowe. Kredyt gotówkowy jest nieco bardziej atrakcyjny od karty kredytowej, ale nie daje, np. takiej elastyczności przy zakupach luksusowych, czy internetowych. Jak widzisz rodzaj kredytu trzeba zawsze dopasować do konkretnych potrzeb. Co zatem wybierzesz? Kartę kredytową, a może coraz tańszy kredyt gotówkowy?