« Klasyfikacja kredytów… | Strona domowa | Praktyki wychodzenia … »

Oferta na problemy ze spłatą – kredyt konsolidacyjny

czwartek, 09 maj 2019 at 2:17 pm. Użyte znaczniki: , , ,

Osoby, które zaciągają wiele zobowiązań finansowych, bardzo często mają po jakimś czasie problemy z ich terminowym regulowaniem. Pomocą w takiej właśnie sytuacji z pewnością jest kredyt konsolidacyjny, który dzisiaj można znaleźć w ofercie praktycznie każdego banku a ich porównanie znajdziesz na www.17bankow.com.

Na co kredyt konsolidacyjny

Ten rodzaj kredytu przeznaczony jest dla osób, które zamiast płacić kilka rat różnych kredytów chciałby płacić jedną, zazwyczaj sporo niższą ratę. Banki w przypadku przyznania kredytu konsolidacyjnego zamiast przekazywać gotówkę klientowi lub wpłacać mu na konto, spłacają jego zobowiązania w innych bankach, całkowicie go od nich uwalniając. Oczywiście to, czy bank spłaci wszystkie posiadane przez klienta zobowiązania uzależnione jest bardzo często od ich łącznej wysokości jak również możliwości finansowych klienta. Wprawdzie przy kredytach konsolidacyjnych okres spłaty jest o wiele dłuższy niż przy kredytach gotówkowych, jednakże bywa że bank nie może przyznać komuś takiego finansowania ze względu na brak zdolności.

Co jest ważne przy kredytach konsolidacyjnych

O ile podczas składania wniosku o kredyt gotówkowy w wielu sytuacjach nie ma konieczności potwierdzania miesięcznego dochodu, bankom wystarczają bowiem oświadczenia o jego wysokości, o tyle przy składaniu wniosku o kredyt konsolidacyjny zaświadczenie o zarobkach bardzo często jest jednym z niezbędnych, wymaganych przez bank dokumentów. Ponadto klient powinien przygotować dokumenty dotyczące zobowiązań, które mają być spłacone przy pomocy kredytu. W odniesieniu do nich różne banki mają różne wymagania, niektóre żądają zaświadczenia z banku o wysokości aktualnego salda kredytu , inne zaś na podstawie umowy i zgody klienta same sprawdzają wysokości pozostałego do spłaty zadłużenia. Banki w przypadku kredytów konsolidacyjnych akceptują w historii kredytowej klienta opóźnienia w spłatach, jednak każdy z nich indywidualnie ustala, jaki może być maksymalny okres opóźnienia. Takie informacje jednak bez problemu można uzyskać nie tylko w banku, ale także coraz częściej na jego stronie internetowej.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, klienci poszukujące najlepszej dla siebie oferty zazwyczaj porównują ze sobą propozycje kilku banków. Dużą pomocą tutaj mogą być internetowe porównywarki kredytów, które umożliwiają przeprowadzenie takiego porównania dosłownie w kilka minut. Wystarczy wybrać odpowiednie opcje, jak wysokość kredyty czy czas jego spłaty, aby w odpowiedzi uzyskać jak najlepiej dopasowane oferty. W zależności od porównywarki opcje te dostępne są do wyboru ze specjalnych list albo klient może je wpisywać ręcznie. Z pewnością jednak takie porównanie, przy pomocy dostępnych w Internecie narzędzi jest o wiele szybsze niż samodzielne przeliczanie ofert banków czy też bieganie po oddziałach w celu uzyskania potrzebnych do podjęcia decyzji informacji. Coraz częściej także wniosek o przyznanie kredytu konsolidacyjnego można złożyć za pośrednictwem Internetu.

jeden komentarz

daadad

daaa

daadad (Adres URL) - 31-07-’19 13:33


(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)
Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.