Jak wybierać oferty kredytów gotówkowych?

poniedziałek, 18 listopad 2019 kl. 14:22

Wiele osób zainteresowanych zaciągnięciem kredytu gotówkowego może zastanawiać się nad tym, w jaki sposób dokonać selekcji oraz wyboru dostępnych na rynku propozycji, których jest przecież całkiem sporo, z pomocą przychodzi ranking na przykład na PortalBankowy.info. Do tej sprawy można podejść na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dokonanie wstępnego przeglądu ofert i odrzucenie na starcie tych, które wydają się niedopasowane do naszych oczekiwań. Później natomiast przeprowadza się szczegółową analizę tych propozycji, które określiliśmy jako interesujące. W ten sposób może jednak okazać się, że coś przeoczymy. Drugą metodą jest tutaj natomiast zebranie wszystkich opcji dostępnych na rynku i wnikliwe zbadanie wszystkich ich parametrów. Taka analiza może być jednak bardzo czasochłonna. Wybór podejścia do sprawy zależy od nas samych. Dobrze jest tutaj wziąć pod uwagę okoliczności towarzyszące – czasem zdarzają się sytuacje naglące, a niekiedy mamy do dyspozycji dużo czasu. Niemniej jednak pamiętać należy, że w kwestiach finansowych nie można stawiać na pośpiech – trzeba dać sobie czas do namysłu, gdyż tego rodzaju decyzję są bardzo poważne.

 

Read More

radnyradek | |

Bank samochodowy – sposób na szybki i łatwy kredyt na zakup auta

czwartek, 12 wrzesień 2019 kl. 08:51

Niektórych banków można na próżno szukać na ulicach naszych miast. Ich nazwy są dość tajemnicze i zwykle składają się z dwóch członów – nazwy marki pojazdu i słowa "Bank". Tak, chodzi oczywiście o banki samochodowe, które istnieją na rynku już od lat 90-tych XX wieku. Jak łatwo się domyślić, są one założone przez konkretnych producentów samochodów i zwykle reprezentują ich interesy, czy taki kredyt to dobre rozwiązanie? Przekonaj się na http://www.kredytowepromocje.pl.

 

Read More

radnyradek | | | Użyte znaczniki: , , , ,

Praktyki wychodzenia z długów

środa, 03 lipiec 2019 kl. 15:57

Trudno przewidzieć, czy po zaciągnięciu kredytu hipotecznego, czy gotówkowego spłacisz zobowiązanie w 100% bez problemów ekonomicznych po drodze. Jakie praktyki wychodzenia z długów można zastosować, aby zapobiec kosztownej egzekucji komorniczej?

Wyprzedzaj egzekucję komorniczą

W Polsce kontakt z komornikami jest szczególnie niekorzystny dla dłużników, ponieważ wyprzedaże majątku kończą się najczęściej śmiesznymi kwotami niewystarczającymi do zaspokojenia roszczeń wierzycieli (egzekucja komornicza to ryzyko wystąpienia jeszcze większej pętli zadłużeniowej). Wcześniejsza restrukturyzacja zadłużenia zgodna z uwarunkowaniami prawa restrukturyzacyjnego lub prawa bankowego to zatem korzystna perspektywa. Do sprawnego oddłużania w bankach potrzebujesz czystej historii w BIK, a co za tym idzie pozytywnej zdolności kredytowej. Banki zgadzają się na konsolidację kredytów bez zabezpieczeń i bez ubezpieczenia tylko w takim przypadku. Firmy pożyczkowe przy oddłużaniu wymagają zawsze wniesienia nieruchomości do umowy. Kredytobiorca zainteresowany restrukturyzacją nigdy nie uzyska 100% wartości nieruchomości w wypłacanej kwocie. Format restrukturyzacji należy dopasować do aktualnej zdolności kredytowej i posiadanych zabezpieczeń majątkowych. Za zabezpieczenie może również posłużyć poręczenie bliskiej osoby, która charakteryzuje się wysoką zdolnością kredytową.

 

Read More

radnyradek | | | Użyte znaczniki: , , , , , , , , , ,